slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

DobryMechanik2

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Sprawny układ samochodowej klimatyzacji to nie tylko większy komfort jazdy autem, zwłaszcza w letnich miesiącach roku, ale także większe bezpieczeństwo podróżowania.

Zgodnie z najnowszymi badaniami wyższa temperatura wewnątrz pojazdu ma bezpośrednie przełożenie na szybkość reakcji kierowcy. Wystarczy kilka stopni różnicy, by szybkość reakcji kierowcy uległa drastycznemu spowolnieniu. Według niedawno przeprowadzonych badań zwiększenie temperatury wewnątrz auta z 20 stopni Celsjusza do 26 stopni Celsjusza sprawia, że reakcje kierowców są wolniejsze o 20 procent. To bardzo dużo!

Wysokie temperatury powietrza wpływają również na szybsze zmęczenie organizmu, a zgodnie z obliczeniami francuskich badaczy, aż 15 procent wszystkich wypadków drogowych spowodowanych jest właśnie nadmiernym zmęczeniem kierowców.

Jak chronić się przed upałem?

Wnętrze samochodu pozostawionego na odsłoniętym parkingu, wystawionego na bezpośrednie działanie słońca, bardzo szybko ulega nagrzaniu. Temperatura we wnętrzu takiego auta jest znacznie wyższa niż temperatura otoczenia. Zwykle jest ona dwukrotnie wyższa niż temperatura powietrza na zewnątrz auta. Wejście do tak mocno nagrzanego pojazdu jest nie tylko niekomfortowe, ale wręcz niebezpieczne. Dlatego, zanim wejdziemy do nagrzanego auta, należy je wcześniej dobrze przewietrzyć. Jeśli tylko jest taka możliwość, otwieramy na chwilę wszystkie drzwi, ewentualnie okna i wietrzymy wnętrze, aż temperatura w środku zbliży się do temperatury na zewnątrz. Dzięki temu unikniemy szoku termicznego i jednocześnie zmniejszymy obciążenie układu samochodowej klimatyzacji. Po ruszeniu z miejsca i uruchomieniu klimatyzacji, okna w aucie można jeszcze przez chwilę pozostawić uchylone, co poprawi i przyspieszy wymianę powietrza.

Warto pamiętać, by nawiew schłodzonego powietrza skierować w stronę szyby lub podłogi. Chodzi o to, by zimne powietrze nie dmuchało w głowę kierowcy lub jego pasażerów. Jeśli o tym zapomnimy, narażamy się na przeziębienie lub bardzo bolesne zapalenie ucha. Nie warto również przesadzać z obniżaniem temperatury wewnątrz auta. Optymalna temperatura do jazdy waha się w granicach 19-23 stopni Celsjusza. Jeśli często wysiadasz i wsiadasz do samochodu, temperatura wewnątrz powinna być nieco wyższa – różnica temperatur pomiędzy wnętrzem auta a środowiskiem zewnętrznym nie powinna być większa niż 10 stopni Celsjusza, w innym przypadku czeka Cię przeziębienie.

Jak dbać o samochodową klimatyzację?

Z klimatyzacji korzystamy nie tylko podczas lata, ale i w pozostałych miesiącach roku. Latem wykorzystujemy ją do schładzania powietrza wewnątrz samochodu. Wiosną, jesienią i zimą klimatyzacja pomaga osuszyć powietrze w aucie i tym samym zmniejszyć problem parowania szyb. Dlatego warto o nią dbać, zlecając jej regularne przeglądy.

Gwarancją sprawnego działania układu klimatyzacji jest jego szczelność. Dlatego szczelność klimatyzacji warto kontrolować przy okazji wizyt serwisowych związanych z uzupełnianiem czynnika. Gdy czynnik szybko znika z systemu, a klimatyzacja działa nieefektywnie, przyczyną może być właśnie rozszczelnienie całego układu.

Poza sprawdzeniem szczelności układu i uzupełnianiem poziomu czynnik należy również pamiętać o regularnej wymianie filtra kabinowego (przynajmniej raz w roku) oraz okresowym dezynfekowaniu całego układu. Dezynfekcja systemu klimatyzacji to konieczność wynikająca ze specyfiki jej działania. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Zanieczyszczony układ klimatyzacji to również nieprzyjemny zapach wewnątrz auta. Dlatego cały układ klimatyzacji warto od czasu do czasu dokładnie oczyścić i zdezynfekować.

Na pełen serwis klimatyzacji zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego w Pruszkowie. Naprawimy, nabijemy, wyczyścimy Twoją klimatyzację!

Klienci o Nas


rec marek

Marek

Serwisuję swoje auto w Klaksonie i nigdy się nie zawiodłem

rec witold

Witold

W ubiegłym roku miałem stłuczkę. Klakson zajął się moim autem szybko i profesjonalnie.

rec agata

Agata

Co roku wykonuję w Klaksonie przegląd, wymianę filtrów i oleju.

rec grzegorz

Grzegorz

Lubię wiedzieć za co płacę. W Klaksonie zawsze doradzą to co rzeczywiście jest potrzebne.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • zabezpieczanie podwozi samochodowych
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790