slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd-06

Usługa holowania

Dla naszych klientów holowanie na terenie Pruszkowa gratis!

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

DobryMechanik2

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd-wymiana-oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju w silniku samochodowym, skrzyni biegów manualnej oraz w układzie wspomagania, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Niskie temperatury powietrza w niekorzystny sposób odbijają się na pojemności samochodowych akumulatorów. Jeśli zatem nie chcesz mieć problemów z odpaleniem auta po mroźnej nocy, zawczasu zadbaj o akumulator w swoim aucie. Co możesz zrobić?

Choć współczesne akumulatory samochodowe to urządzenia bezobsługowe, nie znaczy to jednak, że po ich instalacji, możemy zupełnie o nich zapomnieć. Bezobsługowy w tym przypadku oznacza jedynie brak konieczności otwierania górnej pokrywy akumulatora podczas jego ładowania – korki w akumulatorach bezobsługowych wyposażone są w specjalne szczeliny, dzięki czemu wytrącający się podczas ładowania akumulatora gaz znajduje bezpieczne ujście. Poza tym do takich akumulatorów, przynajmniej w teorii, nie trzeba dolewać elektrolitu.

Minusowe temperatury powietrza oznaczają drastyczny spadek sprawności działania akumulatora (przy -15 stopniach Celsjusza sprawność akumulatora może obniżyć się o 70%) i jeśli już wcześniej był on niedoładowany, kłopoty z uruchomieniem samochodu po mroźnej nocy są murowane. Dlatego jeszcze przed nadejściem pierwszych mrozów warto skontrolować poziom naładowania akumulatora i w razie potrzeby podłączyć go do prostownika.

Brak maksymalnego naładowania akumulatora może wynikać z poziomu jego zużycia (ze starości), a także z określonego stylu jazdy kierowcy. Jeśli przemieszczamy się autem głównie na krótkich dystansach, alternator zwykle nie ma czasu na oddanie energii, która została pobrana w momencie rozruchu auta i którą samochód pobiera podczas jazdy, zwłaszcza że w okresie zimowym zapotrzebowanie na energię elektryczną w samochodzie jest zwykle nieco większe niż w innych porach roku (ciągle działające ogrzewanie kabiny).

Jeśli zależy nam na wydłużeniu czasu eksploatacji akumulatora i utrzymywaniu go w dobrym stanie technicznym, warto zastanowić się również nad rezygnacją z dodatkowego obciążania elektrycznej instalacji samochodowej poprzez podłączanie do niej urządzeń peryferyjnych. Należy także dbać o stan techniczny klem i uważać, by zanadto nie zaśniedziały.

Kiedy wymienić akumulator?

Większość obecnych na rynku akumulatorów samochodowych objętych jest 2-letnim lub nawet 3-letnim okresem gwarancyjnym. Przy właściwej eksploatacji i okresowym doładowaniu akumulatora, jeśli samochodem jeździmy rzadko i na krótkich dystansach, okres eksploatacji może wydłużyć się do 5-6 lat. Niektórzy kierowcy z akumulatorów korzystają jeszcze dłużej, ale starsze jednostki szybciej tracą pojemność i trzeba częściej je doładowywać, co szczególnie w warunkach zimowych, może być dość kłopotliwe.

Przymierzając się do zakupu nowego akumulatora, należy sprawdzić, jakie są zalecenia producenta samochodu. Nie warto inwestować w akumulatory o przesadnie dużej mocy rozruchowej, bo zwykle jest to po prostu niepotrzebne. Nie należy jednak kupować akumulatora o zbyt małej mocy, bo wtedy rozruch auta będzie utrudniony i funkcjonowanie samochodowej elektroniki może ulec zakłóceniu. By uniknąć błędu, warto zerknąć do instrukcji lub dopytać zaprzyjaźnionego mechanika.

Klienci o Nas


rec aneta

Aneta

W warsztacie samochodowym Klakson naprawiam swoje auto i zawsze jestem zadowolona z jakości i ceny serwisu samochodu. Polecam!

rec piotr

Piotr

Wybrałem na podstawie opini w internecie Auto Serwis Klakson z Pruszkowa, zawsze rzetelnie i uczciwie diagnozują usterkę mojego auta, a potem naprawiają profesjonalnie mój samochód.

rec marta

Marta

Poszukiwałam polecanego mechanika samochodowego, który wymieni olej w silniku, wymieni rozrząd i przeprowadzi diagnostykę komputerową auta. Polecam auto serwis Klakson w Pruszkowie.

rec artur

Artur

Gdy miałem usterki mechaniczne mojego diesla, mechanik z Klaksona naprawił, gdy popsuła mi się elektronika i elektryka w samochodzie mają świetnego fachowca za dobrą cenę od napraw elektroniki i elektryki. Polecam.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Zakres usług

 • Diagnostyka komputerowa
 • Mechanika samochodowa
 • Elektryka samochodowa
 • Elektronika samochodowa Pruszków
 • Serwis diesel Pruszków
 • Serwis klimatyzacji samochodowej
 • Serwis filtrów DPF i FAP
 • Wymiana oleju Pruszków
 • Naprawa samochodów Pruszków

Skontaktuj się z nami

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790