slajd5

Szukasz polecanego serwisu samochodowego w okolicach Pruszkowa?

Zaufaj specjalistom w klaksonie, całą wiedzę o autach mamy w 1 ręku.

DobryMechanik2

slajd4

Warsztat samochodowy
Pruszków

Elektryka samochodowa, alarmy samochodowe, elektronika samochodowa, serwis dpf/fap/egr, sterowniki silnika naprawa, wszystkie marki, auto diagnostyka komputerowa

DobryMechanik2

slajd1

Serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny

Naprawiamy i serwisujemy zarówno samochody nowe jak i używane w pełnym zakresie

DobryMechanik2

slajd3

Naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Napełnianie, diagnostyka, naprawa, czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej, wszystkie marki

DobryMechanik2

slajd2

Profesjonalny i zaufany warsztat samochodowy Pruszków

Diagnostyka, naprawa, serwis, wszystkie marki diesel - benz

DobryMechanik2

Previous Next Play Pause

Kompleksowy zakres ofertKompleksowy zakres oferty

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę auta. Wykonujemy pełną gamę usług z zakresu mechaniki i elektryki samochodowej. Serwisujemy klimatyzację - wykonujemy naprawy, przeglądy i konserwacje.

Profesjonalny serwisProfesjonalny serwis

W ciągu wielu lat istnienia warsztatu wypracowaliśmy metody pracy, które gwarantują Klientom solidną i sprawną pomoc. Skorzystaj z usług doświadczonego mechanika z Pruszkowa. Dajemy Ci gwarancję pełnej satysfakcji z każdej wykonanej naprawy.

Sprawdzona kadraSzeroki zasięg

Nasza firma obsługuje klientów z okolicznych miast - Pruszków, Piastów, Brwinów, Otrębusy, Podkowa leśna, Milanówek, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Kanie Helenowskie, Ursus.

Wbrew pozorom, samochodowy akumulator to delikatny podzespół, który w wyniku niewłaściwej eksploatacji możemy dość łatwo uszkodzić. Poniżej prezentujemy sześć najczęstszych przyczyn niewłaściwego działania akumulatora w aucie.

 • Głębokie rozładowanie – to stan, w którym akumulator praktycznie pozbawiony jest prądu. Pozostawienie akumulatora w stanie głębokiego rozładowania przez dłuższy czas, z pewnością doprowadzi do zasiarczenia ogniw i tym samym do jego nieodwracalnego uszkodzenia. Najgroźniejszą sytuacją jest pozostawianie rozładowanego akumulatora na mrozie – znajdujący się w nim elektrolit może zamarznąć i rozerwać plastikową obudowę. Akumulator w takim stanie jest już nie do uratowania. Dlatego rozładowany akumulator należy wymontować z auta i podłączyć do prostownika, czekając do jego pełnego naładowania. Proces ładowania głęboko rozładowanego akumulatora może potrwać nawet kilkanaście godzin.
 • Brak pełnego doładowania – w pojazdach poruszających się na krótkich dystansach, akumulator może pozostawać w stanie ciągłego niedoładowania. W takiej sytuacji dochodzi do szybkiego spadku pojemności akumulatora i drastycznego obniżenia wartości prądu rozruchowego – odpalenie auta na takim akumulatorze przy nawet niewielkim mrozie, może być bardzo trudne.
 • Luźno osadzony akumulator – współczesne akumulatory są mocno narażone na wibracje i wstrząsy. Jeśli akumulator ma luz, będzie poruszał się i wibrował w czasie jazdy, to może dojść do pęknięcia jednego z jego wewnętrznych ogniw. Akumulator z uszkodzonym ogniwem nadaje się już tylko do utylizacji.    
 • Zabrudzony i zawilgocony akumulator – obudowa akumulatora powinna pozostać czysta. Jeśli na powierzchni obudowy znajdzie się wilgotne błoto, może dojść do zwarcia lub mikro zwarć, które doprowadzą do szybkiego rozładowania akumulatora.
 • Przeładowanie akumulatora – tego typu usterka może zdarzyć się przy uszkodzonym regulatorze napięcia. W wyniku takiej usterki może dojść do spłynięcia materiału aktywnego z ogniw i nieodwracalnego uszkodzenia akumulatora. Usterkę łatwo wykryć poprzez sprawdzenie klarowności elektrolitu w akumulatorze. Co warte podkreślenia, tego typu usterki nie są objęte ochroną gwarancyjną.
 • Niewłaściwe przechowywanie akumulatora – akumulator musi być wypoziomowany, nie wolno go przechylać na boki i pozostawiać w takiej pozycji przez dłuższy czas. Jeśli akumulator zostanie postawiony na boku, przy nieszczelności korków może również dojść do wycieku elektrolitu.

Klienci o Nas


rec marek

Marek

Serwisuję swoje auto w Klaksonie i nigdy się nie zawiodłem

rec witold

Witold

W ubiegłym roku miałem stłuczkę. Klakson zajął się moim autem szybko i profesjonalnie.

rec agata

Agata

Co roku wykonuję w Klaksonie przegląd, wymianę filtrów i oleju.

rec grzegorz

Grzegorz

Lubię wiedzieć za co płacę. W Klaksonie zawsze doradzą to co rzeczywiście jest potrzebne.

ZakresOfertyWybrane elementy oferty

Nasz serwis oferuje m.in. poniższe usługi:

 • mechanika samochodowa ogólna
 • klimatyzacja samochodowa
 • elektryka samochodowa
 • pełna obsługa
 • diesel serwis
 • elektronika samochodowa
 • drobne naprawy blacharskie
 • zabezpieczanie podwozi samochodowych
 • auto diagnostyka
 • alarmy samochodowe

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię usługi - ZADZWOŃ!

Naprawa samochodów Pruszków:

Mercedes Benz
BMW logo
opel
Peugeot logo
toyota
audi
skoda
renault
honda
ford
alfa romeo
jaguar
suzuki
landrover
hyundai
mini morris
nissan
lexus
subaru
Chevrolet
 
608-335-790